Portret Anny Janko, ze zbiorów Wydawnictwa Literackiego
Portret Anny Janko, ze zbiorów Wydawnictwa Literackiego

17 i 18 września br., o godz. 10.00, w ramach akcji „Nastolatki w Bibliotece” w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej spotka się z młodzieżową publicznością Anna Janko, polska poetka, pisarka, felietonistka, krytyk literacki, autorka „Małej zagłady”, nagrodzonej Nagrodą Literacką „Gryfia”.

Już jedenasty raz Koszalińska Biblioteka Publiczna  organizuje akcję „Nastolatki w bibliotece” proponując blok spotkań i dyskusji z młodzieżą siódmych klas szkół podstawowych, o potrzebie czytania i książce jako sposobie spędzania wolnego czasu, oraz źródle kształtowania postaw życiowych. Lektura jest też sposobem kształtowania systemu wartości i sposobem poznawania świata. Nasza akcja ma także ułatwić młodzieży dostęp do biblioteki, ośmielić, pokazać jako miejsce fascynujące i warte stałego odwiedzania.

Oprócz uczestnictwa w spotkaniu autorskim proponujemy  młodzieży wycieczkę po bibliotece.  

Zgłoszenia klas siódmych ze szkół podstawowych Koszalina można zgłaszać do Małgorzaty Zychowicz, tel. 94-348-15-61, mejl: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.