Na zdjęciu widzimy graficzny portret Joanny Jagiełło

Koszalińska Biblioteka Publiczna już od 12 lat jest organizatorem akcji ,,Nastolatki w Bibliotece’’, która ma za zadanie propagowanie mody na bibliotekę, książkę i czytanie wśród młodzieży. Coroczne spotkania z młodzieżą przypominają jak ważne jest czytanie, które nie tylko bawi, ale też uczy, kształtuje system wartości i jest świetnym sposobem na poznawanie świata. Nasza akcja ma ułatwić młodzieży dostęp do biblioteki, ośmielić, pokazać bibliotekę jako miejsce warte stałego odwiedzania.

W tym roku 18 i 19 września, o godz. 11:00, w ramach akcji, w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej młodzież z Koszalina i powiatu koszalińskiego będzie miała możliwość spotkania się z pisarką Joanną Jagiełło, autorką powieści dla młodzieży, m.in. takich tytułów jak „Kawa z kardamonem” (nominowana do nagrody polskiej sekcji IBBY), „Czekolada z chili”, „Zielone martensy” czy „Jak ziarnka piasku”. W swoich książkach pisarka porusza problematykę dorastania w dzisiejszym świecie, ukazując trudności, z którymi zmaga się współczesna młodzież, a także podpowiada sposoby na odnalezienie się w trudnych relacjach międzyludzkich. Podczas spotkania pisarka będzie promowała także swoją najnowszą książkę pt. „Tylko gdy pada deszcz”.

„Nastolatki w Bibliotece” są adresowane do uczniów klas ósmych. Młodzież ta niedługo zakończy edukacje podstawową i wyruszy do nowych szkół. Dla wielu z nich to duża zmiana, dlatego poza spotkaniem autorskim, odbędą się także warsztaty z socjolożką Hanną Kroczak, które mają pomóc młodzieży w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości szkolnej.

Oprócz uczestnictwa w spotkaniu autorskim i warsztatach, proponujemy młodzieży także wycieczkę po bibliotece.