Grafika promująca Nieziemską Noc w Bibliotece

Serdecznie zapraszamy 26 kwietnia 2024 r. na kolejną edycję Nocy w Bibliotece! W tym roku zabieramy Was w podróż przez kosmiczne przestrzenie nauki i fantazji!

Nieziemska Noc w Bibliotece, jak sama nazwa wskazuje, skupiać się będzie wokół tematyki kosmosu i nauki, otwierając tym samym wachlarz fascynujących warsztatów i atrakcji przed naszymi uczestnikami.

SALA KINOWA

17:00 - wręczenie nagród dla najaktywniejszych czytelników dorosłych,

17:15 - spotkanie autorskie z Wojciechem Orlińskim,

Wojciech Orliński – dziennikarz, autor wielu książek podróżniczych, fantastycznych i publicystycznych, w tym m.in. biografii Lema pt. „Lem. Życie nie z tej ziemi”.

19:00 - rozpoczęcie Święta Czytelnika Dziecięcego, o którego oprawę artystyczną zadba grupa artystów ze Studia Artystycznego im. Ziembińskich,

20:30 – koncert zespołu Ampacity, który tworzy w obszarach rocka psychodelicznego, muzyki progresywnej oraz space rocka. Gwarantujemy, że ich muzyka to prawdziwy odlot. Na koncert zapraszamy wraz z No Fun Booking.

CZYTELNIA REGIONALNA

18:00, 19:00 – „Gwiezdne wojny między USA i ZSRR”, czyli wyścig zbrojeń i zimna wojna w opowieści Jarosława Jagiełowicza z Instytutu Pamięci Narodowej,

20:15 – prelekcja o Lesliem Brentcie – koszalińskim immunologu, którą poprowadzi historyczka Iwona Sławińska.

SALA SPOTKAŃ

17:00 - rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego „Astrosztuka”,

od 18:15 - rozpoczęcie warsztatów z ceramiki prowadzonych przez uczestników WTZ nr 2 w Koszalinie.

SALKA „ZA CZYTELNIĄ”

od 17:00 - jogowy chillout z medytacją, muzyką i ćwiczeniami prowadzonymi przez Yoga Life Club z Koszalina.

GALERIA REGION

od 17:00

- jeśli chcecie dowiedzieć się, czy spadające gwiazdy spełniają życzenia oraz dlaczego komety nie sprowadzają nieszczęść, to koniecznie musicie zatrzymać się w Galerii Region przy wystawie "Niesamowity Wszechświat". Jej autorką jest Karolina Bąkowska, doktorantka fizyki specjalizująca się w astronomii. Z pewnością dowiecie się z niej wielu kosmicznych ciekawostek pięknie zilustrowanych przez utalentowaną graficzkę i ilustratorkę Asię Gwis.

MAGAZYNY

18:00, 19:00, 20:00, 21:00

- zwiedzanie z przewodnikiem, zbiórka zainteresowanych osób przy ladzie wypożyczalni.

FONOTEKA

18:30, 19:30, 20:30

MEDIATEKA

- wystawa fotografii Bartosza Warzechy pt. „Jasna Strona”,

- kosmiczny warsztat konstrukcji robotów,

– nieziemskie dźwięki z konsolety DJ-a Dolby, czyli Adama Frankiewicza,

– stoisko Szprycha Cafe.

HOL WYPOŻYCZALNI

od 17:00 – w wypożyczalni czekać na Was będzie Pomysłowa Fabryka, z którą poznamy gwiazdozbiory, pojazdy księżycowe, stworzymy też balon stratosferyczny oraz balonowe rakiety,

od 17:00 – z najważniejszymi odkryciami Mikołaja Kopernika zapoznacie się dzięki wystawie edukacyjnej pt. „Kopernik – Konstelacje” stworzonej przez Tamaga studio i udostępnionej przez NCK.

od 17:00

- laboratorium pod szyldem MPS International, gdzie każdy będzie mógł eksperymentować z recepturami mydlarskim,

- atrakcje technologiczne Politechniki Koszalińskiej, która zaprezentuje druk 3D oraz niezwykłe możliwości techniki za pomocą robo-psa,

- nieziemskie warsztaty plastyczne,

- Foto-studio,

- wspaniałe książki i prasa.

PLAC POLONII

od 17:00- hot dogi, lody, kuchnia japońska Yaki Kingu

HOL PRZY SALI SPOTKAŃ

- wystawa prac konkursowych „Astrosztuka”.

UWAGA!

W trakcie "Nieziemskiej Nocy w Bibliotece" Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich koło nr 1 w Koszalinie przeprowadzi zbiórkę książek dla dzieci. Zebrane książki pragniemy przekazać dzieciom z Rodzinnego domu dziecka na ul. Bajkowej 7. Drodzy Czytelnicy, prosimy o książki nowe lub w bardzo dobrym stanie, po prostu takie, jakie sami chcielibyście otrzymać w prezencie. Można je przynosić do budynku głównego KBP W trakcie "Nieziemskiej Nocy w Bibliotece".