Noc w bibliotece

W dn. 23 kwietnia 2010r. obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, z tej okazji Koszalińska Biblioteka Publiczna organizuje NOC W BIBLIOTECE, która rozpocznie się o godz. 17.30 spotkaniem ze znanym artystą kabaretowym Arturem Andrusem.

W programie również: otwarcie wystawy Salonu Ilustratorów Książki Dziecięcej, happening w wykonaniu Teatru „Na bosaka”, żonglowanie ogniem na placu, wręczenie nagród najaktywniejszym czytelnikom oraz koncert zespołów: James Dead i The Message Blues.

Podczas imprezy będzie można także posłuchać przy świecach erotyków,  zapoznać się z tajnikami kaligrafii i starej sztuki drukarskiej, posłuchać dobrej muzyki, podyskutować o dziejach Koszalina,  posmakować wypieków przygotowanych przez panie bibliotekarki, czy też po prostu wypożyczyć książkę albo płytę z muzyką, filmem. To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na czytelników!

W trakcie Nocy w Bibliotece zainaugurowana zostanie również akcja Wolna Antresola, której celem jest propagowanie czytelnictwa poprzez „uwalnianie książek” (bookcrossing) oraz opinii na ich temat. Na antresoli w Bibliotece Głównej chcemy  stworzyć miejsce spotkań, gdzie bez zbędnych formalności będzie można „pożyczyć” książkę, czasopismo, płytę i  przynieść w zamian inną, wymieniać myśli, zaprezentować swój talent literacki, a nawet … umówić się na randkę.

Biblioteka Główna zaprasza do późnych godzin nocnych!