Noc w Bibliotece - relacja

Piątkowa Noc w KBP ponownie przyciągnęła tłumy mieszkańców Koszalina i regionu.

Rozpoczęliśmy przejazdem z ROWERIĄ Staromiejską Trasą Turystyczną. O 18.00 red. Piotr Polechoński zaprosił wszystkich na wędrówkę po dawnym Koszalinie i odkrył kulisy powstawania swoich książek.  Równolegle wszystkie nasze agendy kusiły przeróżnymi atrakcjami. Czytelnia zgromadziła oczekujących na rozmowę z Grażyną Zyber i Piotrem Zaborowskim, którzy odpowiadali na pytania o lokalną faunę i florę i uroki naszego regionu. Przewodnicy PTTK podpowiadali, jak atrakcyjnie spędzić czas w najbliższej okolicy. Koszalińskie Stowarzyszenie Lotnicze zachwyciło modelami samolotów i symulacją lotu, na którą ustawiali się w kolejkę wszyscy, bez względu na wiek. Zdjęcia Koszalina z lotu ptaka, udostępnione przez Joannę Krężelewską, redaktorkę „Głosu Koszalińskiego”, uzmysłowiły nam, jak piękny jest Koszalin widziany z lotu ptaka, o czym niewielu mieszkańców miasta miało okazję przekonać się osobiście.  Krajowe Bractwo Literackie zgromadziło miłośników poezji.  W Czytelni Regionalnej królowała ROWERIA reklamująca urokliwe turystyczne trasy rowerowe naszego regionu. Towarzystwo Miłośników Koszalińskiej Wąskotorówki  przypominało o potrzebie ratowania zabytkowej kolei wąskotorowej, jak również oferowało rozkład jazdy na sezon 2012. Chętnych nie brakowało. Film „Wesele jamneńskie” w reżyserii Lecha Fabiańczyka, podobnie, jak występ zespołu KALINA z Dobrzycy, przybliżyły kulturę jamneńską, niezwykle barwną i oryginalną. Dla dzieci przygotowaliśmy Teatrzyk Cieni oraz warsztatyzabawkarskie i papiernicze. Ciekawe, że atrakcje te zadziałały jak magnes także na rodziców. Muzyczna strona Nocy w KBP to spotkanie z Jackiem Barzyckim z grupy Gdzie Cikwiaty oraz występy BIG BANDU z Zespołu Szkół Muzycznych, ETERU i MOSTBRIDGE. Artystyczny akcent świętowania Światowego Dnia Książki i Praw i Autorskich to także akcja Dialogowej Sceny Młodych w reżyserii Marzeny Wysmyk.

Noc w Bibliotece - relacja