Noc w KBP

Po raz trzeci Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza na Noc w Bibliotece. Tym razem hasło Nocy brzmi: Cudze chwalicie za dnia, a po zmroku... Wraz z naszymi Gośćmi spróbujemy koszalinianom podpowiedzieć, jak atrakcyjnie spędzić czas w regionie. Zapraszamy całe rodziny w piątek 20 kwietnia!

Koszalińska ROWERIA zaprasza o godz. 17.00 na wspólny przejazd rowerowy Staromiejską Trasą Turystyczną, który zainauguruje tegoroczną Noc w Bibliotece. Wyruszamy sprzed budynku KBP (pl. Polonii).

Od 18.00 w budynku głównym KBP m.in.:

1.    Spotkanie z red. Piotrem Polechońskim „Wieczorne wieści o magicznym mieście” (sala kinowa KBP)

2.    Grażyna Zyber „Ogród Włoki roztacza swe uroki” (Czytelnia)

3.    Stowarzyszenie Miłośników Koszalińskiej Wąskotorówki „Mały rozstaw osi w przeszłość nas przenosi” (Integracja)

4.     K.S.R. ROWERIA „Rower zachwyca przy blasku księżyca” (Czytelnia Regionalna)

5.    PTTK „Ziemia piękniejsza niż złoto kajakiem, rowerem i piechotą”  (Czytelnia)

6.    Koszalińskie Stowarzyszenie Lotnicze "Miasto z lotu ptaka to jest rzecz nie byle jaka" (Czytelnia)

7.    Lech Fabiańczyk „Wesele jamneńskie” - film (Wypożyczalnia książek mówionych)

8.   Big Band - Zespół Państwowych Szkół Muzycznych (hol Wypożyczalni)

9.  Warsztaty papiernicze i zabawkarskie, szycie molików książkowych „Mole psocą zawsze nocą” (sala klubowa KBP)

10.  „O zbójcach z Góry Chełmskiej”  Teatrzyk Cieni (Galeria Scena)

11.  Wystawa „Piękno Ziemi Koszalińskiej” (Galeria REGION)

12.  PerMedia  - stoisko z książkami (hol Wypożyczalni)

13.  Media Regionalne – sprzedaż książek Piotra Polechońskiego  (Galeria REGION)

14.  Dialogowa Scena Młodych Teatru Dialog – akcja artystyczna w reżyserii Marzeny Wysmyk pt. „Biblioteczny pociąg mknie, bierze Ciebie, bierze mnie

Od ok. 20.00 - ETER oraz MOSTBRIDGE (sala kinowa KBP)

* Z przyczyn niezależnych od organizatora zespół JAH-QUBOWA DRABINA nie wystąpi.

15. "Po zmroku z Człowiekiem Roku" - Jackiem Barzyckim, liderem Gdzie Cikwiaty (Fonoteka)

Od ok. 22.30

16. zespół KALINA z Dobrzycy kultywujący tradycje jamneńskie (pl. Polonii, przed budynkiem KBP)

W programie ponadto uhonorowanie najaktywniejszych czytelników KBP i wiele innych atrakcji.

Wstęp wolny!

Patronat medialny: "Głos Koszaliński", Radio Koszalin, Telewizja MAX.

Współpraca: Centrum Kultury 105