Ogólnopolski Dzień Wolnych Książek

Ogólnopolski Dzień Wolnych Książek - 9 czerwca 2010 r.

Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkich chętnych do włączenia się w akcję uwalniania książek,  tak aby każdy znalazca książki mógł ją przeczytać i przekazać dalej.

Wychodzimy z książkami (przekazywanymi w darze przez mieszkańców) ze swojego budynku, docierając z nimi do różnych miejsc w Koszalinie. Uwolnione książki wraz z ulotkami informującymi o idei akcji będzie można znaleźć w autobusach, punktach Poczty Polskiej, Urzędzie Miejskim, kinie, kawiarniach,  przychodniach lekarskich.

Bookcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży, ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania.  Uwolnione książki są ponadto dostępne w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej w miejscu specjalnie w tym celu przygotowanym – na regałach Wolnej Antresoli w budynku głównym przy pl. Polonii 1. Stworzyliśmy miejsce, gdzie bez zbędnych formalności można „pożyczyć” książkę, czasopismo, płytę i przynieść w zamian inną, wymieniać myśli i napisane przez siebie recenzje, a nawet … umówić się na randkę.

Ogólnopolski Dzień Wolnych Książek