Mural widniejący na ścianie Mediateki autorstwa Jakuba Strupczewskiego, wykonał Maciej Mazurkiewicz
Mural widniejący na ścianie Mediateki autorstwa Jakuba Strupczewskiego, wykonał Maciej Mazurkiewicz

Koszalińska Biblioteka Publiczna wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników biblioteki cały czas zmienia się i rozwija. Mediateka jest tego najlepszym przykładem.
Po dawnym Informatorium w budynku przy placu Polonii 1 zostało już tylko wspomnienie. Teraz miejsce to wygląda zupełnie inaczej. Odważne kolory, nowoczesny wystrój i mural (projektu Jakuba Strupczewskiego, wykonany przez Maćka Mazurkiewicza), to tylko część zmian, które zaszły w tej przestrzeni. Największą zaletą nowo powstałej Mediateki jest niewątpliwie wolny dostęp do zbiorów, które są wyeksponowane na półkach. Wystarczy przyjść, zapisać się i można korzystać z niezwykle bogatej oferty. A jest w czym wybierać – 6 tysięcy płyt muzycznych (w tym m.in. rock, muzyka alternatywna, jazz, klasyka czy muzyka popularna), niezwykle bogata kolekcja płyt analogowych, 3 tysiące audiobooków, a także filmy na DVD i VHS. Zbiory są podzielone według gatunków, co znacznie upraszcza wyszukiwanie ulubionych płyt czy wykonawców. Zachęcamy także rodziców do przyjścia ze swoimi pociechami. Czekają na Was bajki, słuchowiska, piosenki czy lektury. Ponadto w Mediatece znajduje się mała scena i dwa miejsca do odsłuchu, z których można skorzystać siedząc na kultowych fotelach projektu Romana Modzelewskiego.

Serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie Mediateki, które odbędzie się 4 kwietnia o godz. 17:00, przy placu Polonii 1. O muzyczne wrażenia zadba DJ Zaju, zaś wrażeń wizualnych dostarczy wystawa zdjęć z Good Vibe Festival.