Promocja książki

Dnia 18 sierpnia 2009 r. w Sali konferencyjnej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej obyła się promocja książki pt. „Pionierzy  ziemi koszalińskiej i ich wspomnienia”. Publikacja powstała dzięki współpracy KBP i Klubu Pionierów Miasta Koszalina.

Spotkanie promujące książkę uświetniła swoim przemówieniem pani Maria Hudymowa – jedna z pierwszych mieszkanek powojennego Koszalina, wieloletnia, zasłużona zastępca dyrektora naszej biblioteki, pomysłodawczyni oraz współautorka publikacji. Jej celem było spisanie historii ludzi, a tym samym ocalenie Ich od zapomnienia. Dzięki pracy autorów wszystkich opowiadań wspomnienia koszalińskich pionierów stały się nieśmiertelne.

Pamiątkowy egzemplarz książki otrzymali wszyscy pionierzy, którzy gościli na spotkaniu.

Koszalińska Biblioteka Publiczna udostępni „Pionierów ziemi koszalińskiej i ich wspomnienia” wszystkim swoim czytelnikom – będzie można ją wypożyczyć w Budynku Głównym KBP oraz każdej filii.

Promocja książki