Promocja książki

Koszalińska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela zaprasza na promocję książki dra Leszka Laskowskiego pt. „Pomniki Koszalina”. Jest to przewodnik, w którym ujęto „wszystkie istniejące obecnie w Koszalinie upamiętnienia. Dokumentują one wielość tradycji i doświadczeń składających się na świadomość tworzącego się po 1945 r. społeczeństwa miasta i regionu – czerpiącego z dziedzictwa wielu krain historycznych Polski”. Wydawnictwo, poza opisem pomników, obelisków, głazów i tablic, zawiera także ich fotografie, wraz ze wskazaniem gdzie zostały umieszczone.

Swoją książkę autor kieruje do wszystkich ludzi interesujących się historią i współczesnością naszego miasta, szczególnie jednak zachęca do lektury młodzież koszalińskich szkół.

Promocja odbędzie się 1 grudnia br. o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, plac Polonii 1.

Leszek Laskowski
Doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Pracownik Koszalińskiej Biblioteki Publicznej im. Joachima Lelewela. Zajmuje się historią najnowszą i regionalistyką. Członek Kolegium Redakcyjnego „Rocznika Koszalińskiego” i zespołu ds. nazewnictwa placów i ulic przy Prezydencie Koszalina. Współpracuje z Instytutem Pamięci Narodowej. Należał do Stowarzyszenia Komitetu Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego. Był jednym z inicjatorów powstania, przy Sanktuarium na Górze Chełmskiej, pomnika „Drogi do Wolności” – poświęconego powstańcom listopadowym. Autor artykułów naukowych i popularnonaukowych. Opublikował m.in. biografię „Roman Abraham. Losy dowódcy” (Wydawnictwa Naukowe PWN – 1998). Współautor wydawnictwa poświęconego kard. Ignacemu Jeżowi – „Świadek historii” (Koszalińska Biblioteka Publiczna – 2004).