Promocja publikacji „Almanach 2010. Kultura Koszalińska”

Rada Kultury przy Prezydencie Miasta Koszalina i Koszalińska Biblioteka Publiczna mają zaszczyt zaprosić na promocję publikacji "Almanach 2010. Kultura Koszalińska", która odbędzie się 21 czerwca o godz. 17:00 w sali konferencyjnej KBP przy placu Polonii 1.

Goście promocji otrzymają w prezencie egzemplarz wydawnictwa. Wstęp wolny.

Już po raz szósty ukazuje się almanach "Kultura Koszalińska". A może "dopiero" szósty - bo czy możemy mówić o trwałej już tradycji dokumentowania osiągnięć lokalnej kultury? Mamy nadzieję, że tak i że kolejne almanachy będą służyć utrwaleniu jakże przecież ulotnej pamięci o ludziach i wydarzeniach najważniejszych dla miasta, regionu, kraju, Europy - nawet świata, bo czemu nie?

W tej globalnej skali zapewne będziemy odnotowywać najmniej wydarzeń związanych z naszym miastem, ale też i takie perły, jak młoda skrzypaczka Agata Szymczewska, zdarzają się raz na wiele, wiele lat. Nic dziwnego jednak, że jej osiągnięcia odnotowujemy w kolejnych almanachach, a w obecnym nawet kilkakroć Agata Szymczewska pojawia się na jego kartach w związku z nową, świetną płytą, udziałem w promocji kultury koszalińskiej na wystawie EXPO 2010 w Szanghaju i obecności podczas wizyty Elżbiety Pendereckiej, której fundacja patronuje poczynaniom młodej skrzypaczki.

Wybór tematów był trudnym zadaniem Kolegium Redakcyjnego, które kolejny raz musiało znaleźć mądry kompromis pomiędzy subiektywnymi - jak to w kulturze - ocenami skupionych w tym gremium osób. Czy nam się to udało - oceńcie Państwo sami, w czym zapewne pomoże formuła spotkania promocyjnego, podczas którego niektórzy z bohaterów omawianych w "Almanachu 2010" zdarzeń zaprezentują swoje dokonania w formie Pecha Kuchy (czyt. peczakczy) - nowej, znakomicie w Koszalinie przyjętej, formuły spotkań.

A zatem do zobaczenia na... ALMANA - CZAKCZY! I niech to będzie obiecujący znak ekspresji młodych - twórczych. Autorka jednego z almanachowych artykułów przewrotnie pyta o Koszalin: To nie jest miasto dla młodych ludzi? Jak brzmi odpowiedź? Przekonamy się m.in. 21 czerwca, podczas spotkania w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.

w imieniu Kolegium Redakcyjnego
Małgorzata Kołowska