Okładka

Serdecznie zapraszamy na promocję Rocznika Koszalińskiego, która odbędzie się 16 grudnia 2021 o godz. 17.00 w sali kinowej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.

UWAGA!

Warunkiem wejścia na wydarzenie jest okazanie przez uczestników/uczestniczki unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID lub zaświadczenia o szczepieniu, wyniku testu i wyzdrowieniu. W przypadku nieokazania wskazanych dokumentów, biblioteka ma prawo odmówić wejścia na promocję. Na spotkaniu obowiązywał będzie limit 50 osób w sali z zachowaniem dystansu społecznego. Uczestników/uczestniczki prosimy o nałożenie maseczki ochronnej.

W numerze 48 (2020) znalazł się szereg artykułów, które poruszają między innymi takie tematy, jak historia grodzisk średniowiecznych w regionie, kwestie obecności mniejszości narodowych na Pomorzu Środkowym, stan szkolnictwa w latach 1950-1975 czy stan prac konserwatorskich w kościele w Jamnie. Przedstawiona została historia ulicy Wyspiańskiego oraz zmiany nazw koszalińskich ulic w latach 1945-2020. Nie zabrakło także refleksji nad funkcjonowaniem szeroko pojętej sfery kultury w czasie pandemii oraz historii mniej lub bardziej znanych koszalinian.

Tradycyjnie już tom uzupełniają jubileusze, w tym numerze dotyczące I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Dubois, Państwowego Ogniska Muzycznego oraz „rozśpiewanych” spotkań polonijnych, podsumowanie wydarzeń, które odbywały się w ubiegłym roku w Koszalinie, pożegnania i wspomnienia mieszkańców miasta oraz bibliografia regionu z roku 2019.

Podczas spotkania prelekcje wygłoszą Greta Grabowska oraz Krzysztof Urbanowicz.

Serdecznie zapraszamy!