Z-ca dyrektora KBP, Beata Sawa-Jovanoska oraz dyrektor KBP, Dariusz Pawlikowski prezentują plakat promujący Tydzień Bibliotek 2020

Szybkimi krokami zbliża się 8 maja i Dzień Bibliotekarza i Bibliotek - święto obchodzone od 1985 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Tego dnia już po raz 17. rozpocznie się Tydzień Bibliotek, który będzie realizowany przez biblioteki w całej Polsce w dniach 8-15 maja 2020 r.

Każdego roku święto to jest okazją do organizowania wielu ciekawych wydarzeń. My, Bibliotekarze ronimy łezki na myśl o tym, że tak pięknie miało być: uroczysta gala, podczas której nigdy nie zabrakło podziękowań za nasz codzienny trud i pracę z czytelnikiem, wiele wspaniałych spotkań autorskich, konkursów i niespodzianek (zobaczcie zdjęcia z poprzedniego roku: było bardzo uroczyście). Niestety, ze względu na zaistniałą sytuację, w tym roku, wspólnie z czytelnikami, będziemy świętowali w przestrzeni wirtualnej.

Tegoroczne hasło obchodów to „Zasmakuj w bibliotece”, a jego autorem jest Mariusz Nakielny, starszy kustosz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni, który mówi: „Zasmakuj w bibliotece, bo książką warto się delektować, smakujmy słowa, ciągle i wciąż od nowa. Korzystajmy z kalejdoskopu ofert dla naszych najważniejszych gości – Czytelników, by każdy z nich znalazł w bibliotece łakomy literacki kąsek. To dla was entuzjastów literatury i kultury jesteśmy”.

Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza również, abyście Drodzy Czytelnicy rozsmakowali się w naszej bibliotece, odkrywali wciąż na nowo jej niezliczone bogactwa. W nowych warunkach, w miarę możliwości, oferujemy Wam wciąż swoje umiejętności i serca. W tegorocznym Tygodniu Bibliotek zabierzemy Was w wirtualną podróż. Bądźcie z nami.

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek 2019. Od lewej: Przedstawiciele władz Koszalina - Dorota Pawłowska, prezydent Koszalina, Piotr Jedliński składają życzenia bibliotekarzom z Koszalina i powiatu koszalińskiego.
Dzień Bibliotekarza i Bibliotek 2019. Z-ca  dyrektora KBP Beata Sawa-Jovanoska składa gratulacje wyróżnionym bibliotekarkom.
Dzień Bibliotekarza i Bibliotek 2019. Z-ca dyrektora KBP Beata Sawa-Jovanoska składa gratulacje wyróżnionym bibliotekarkom.
Dzień Bibliotekarza i Bibliotek 2019. Dyrektor Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, Dariusz Pawlikowski gratuluje i wręcza kwiaty Ewie Chruścianej
Tydzień Bibliotek 2019. Jakub Żulczyk składa dedykacje po zakończonym spotkaniu autorskim.
Tydzień Bibliotek 2019: Spotkanie autorskie z Iwoną Szelezińską.
Tydzień Bibliotek 2019: Małgorzata Zychowicz prowadzi Powiatowy Przegląd Recytatorski dla przedszkolaków „Kalinki”.
Tydzień Bibliotek 2019: Spotkanie z Martą Matulewicz.
Maj 2020: Bibliotekarze gotowi do pracy w czasie trwania pandemii koronawirusa.
Maj 2020: Czytelnicy KBP w kolejce na zewnątrz biblioteki w czasie trwania pandemii koronawirusa.
Maj 2020: Czytelnicy KBP w kolejce do biblioteki w czasie trwania pandemii koronawirusa. Plac przed biblioteką - zdjęcie z góry.