Bibliotekarki i bibliotekarz Koszalińskiej Biblioteki Publicznej. Od lewej na pierwszym planie: Piotr Świerczyński, za nim Małgorzata Zychowicz, pośrodku Barbara Wysmyk, od prawej Sylwia Olesiak

Podczas tegorocznych Dni Koszalina, Koszalińska Biblioteka Publiczna przedstawiła twórczość Gracjana Bojara-Fijałkowskiego, autora naszych regionalnych legend. W dniach od 20 do 24 maja, na kanale YouTube i fanpage’u KBP publikowane były filmiki z bibliotekarzami, którzy czytali fragmenty pochodzące ze zbioru autora pt. „O księżniczkach, zbójcach, karzełkach i...”. Zachęcamy do słuchania oraz pobierania darmowej wersji elektronicznej tej książki znajdującej się w naszej wirtualnej czytelni KBP.

Fragmenty czytanych legend dostępne są na Kanale YouTube KBP:

„Skarby podziemnego zamku”. Czyta Sylwia Olesiak. DOSTĘPNE TUTAJ

„O złych wróżkach i cudownym źródełku”. Czyta Anna Podgórska. DOSTĘPNE TUTAJ

„O dobrych karzełkach znad brzegów Jamna”. Czyta Barbara Wysmyk. DOSTĘPNE TUTAJ

„O zbójcach z Góry Chełmskiej i mosiężnym rogu”. Czyta Małgorzata Zychowicz. DOSTĘPNE TUTAJ

„O Rostku, co służył u Olbrzyma”. Czyta Piotr Świerczyński. DOSTĘPNE TUTAJ