Rok Korczaka w KBP

W związku z rokiem 2012, któremu patronuje Janusz Korczak, Koszalińska Biblioteka Publiczna zorganizowała międzyszkolny turniej wiedzy o życiu i twórczości Korczaka.

Konkurs skierowany był do młodzieży gimnazjalnej z terenu Koszalina. 30 października odbył się turniej w sali kinowej Budynku Głównego KBP. Do rywalizacji przystąpiło 6 trzyosobowych drużyn, które reprezentowały Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 5, Gimnazjum nr 6, Gimnazjum nr 9, Gimnazjum nr 11. Impreza rozpoczęła się o godz. 10.00 lekcją biblioteczną. Bezpośrednio po prezentacji nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy "Nie ma dzieci - są ludzie. Prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka" przygotowaną przez Rzecznika Praw Dziecka oraz Muzeum Harcerstwa.

Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Januszu Korczaku wyłonił 3 najlepsze drużyny. I nagroda została przyznana Gimnazjum nr 6, II nagroda Gimnazjum nr 5, III nagroda Gimnazjum nr 11.

Z uwagi na dużą wiedzę o życiu Korczaka członkowie wszystkich drużyn otrzymali nagrody książkowe. Drużyny zwycięskie otrzymały nagrody specjalne, zdobyły też zestawy książek dla swoich bibliotek szkolnych.

Rok Korczaka w KBP