Smak Węgier w KBP

19 lutego 2014 roku, odbyło się cotygodniowe spotkanie czytelników "książki mówionej" Oddziału Zbiorów Audiowizualnych Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.

W cyklu "Smaki świata. Smaki Unii Europejskiej" teraz poświęcone było Węgrom.

Na wejściu wszyscy uczestnicy otrzymali kotyliony w barwach flagi węgierskiej (czerwono-biało-zielonej). Potem wysłuchali bardzo ciekawej prelekcji połączonej z prezentacją multimedialną przedstawiającą naszych "bratanków", ich zabytki, kulturę, najbardziej znane postaci historyczne i ludzi kultury oraz tradycję kulinarną.

Spotkanie zakończyła wspólna degustacja jednej z potraw kuchni węgierskiej przygotowanej przez panie bibliotekarki.

Zadowoleni uczestnicy spotkania udali się do domów z "mówionymi" egzemplarzami "Losu utraconego" Imre Kertesza, węgierskiego laureata Nagrody Nobla w dziedzinie Literatury z 2002 roku.

Smak Węgier w KBP