Logo Koszalińskiej Biblioteki Publicznej

Polecamy spotkanie autorskie z RAFAŁEM PODRAZĄ - autorem książki "Magdalena, córka Kossaka. Wspomnienia o Magdalenie Samozwaniec".

Magdalena Samozwaniec to jedna z najbardziej popularnych w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych pisarek w Polsce. Prywatnie córka Wojciecha Kossaka i siostra Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, kuzynka Zofii Kossak-Szczuckiej, dzięki swemu barwnemu życiu, już za życia była legendą. Przez krytyków okrzyknięta "Największą Satyryczką XX wieku". Anegdoty związane z bujnym życiem pisarki, jak i nieznane ciekawostki z życia samej rodziny Kossaków, to wszystko usłyszycie Państwo właśnie na spotkaniu z autorem książki, a prywatnie stryjecznym wnukiem ostatniej z Kossaków - Rafałem Podrazą. Książka "Magdalena, córka Kossaka. Wspomnienia o Magdalenie Samozwaniec" jest laureatką Międzynarodowych Targów Książki - Warszawa 2007 . Została także przetłumaczona na język Brailla.Podczas spotkania jest możliwość nabycia książki (30 zł). Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej (plac Polonii 1) w dniu 11. lutego o godzinie 17:00 .