Grzegorz Śliżewski i Piotr Plechoński podczas spotkania.

23 listopada 2022r. w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Grzegorzem Śliżewskim. Wydarzenie promowało jego najnowszą książkę pt. „Karmazynowy błękit nieba. Działania bojowe I Polskiego Skrzydła Myśliwskiego w 1941 roku”.

Podczas spotkania Grzegorz Śliżewski opowiadał o codziennej pracy I Polskiego Skrzydła Myśliwskiego, m.in. o zwycięstwach, stratach, ale też szczegółach życia lotników. Redaktor Piotr Polechoński dopytywał o kulisy pracy nad książką. W rozmowie okazało się, że pomysł na jej napisanie pojawił się w głowie autora już w wieku 14 lat, jednak dopiero teraz zabrał się za uporządkowanie wszystkich pozyskanych wcześniej materiałów. Tłumaczył także bogaty proces poszukiwań tej specjalistycznej wiedzy, po którą sięgał aż do angielskich archiwów. Na koniec autor podzielił się ze słuchaczami kilkoma historiami z książki, które najbardziej zapisały się w jego pamięci. Odpowiedział również na pytania z widowni i zaprosił czytelników do uczestnictwa w przyszłorocznej, jubileuszowej konferencji lotniczej "Historia Skrzydłami Malowana".

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zachęcamy do zapoznania się z najnowszą publikacją Grzegorza Śliżewskiego dostępną w wypożyczalni budynku głównego KBP!

Widok na salę kinową podczas spotkania autorskiego.
Grzegorz Śliżewski i Piotr Polechoński podczas spotkania.
Widok na salę kinową podczas spotkania autorskiego.
Grzegorz Śliżewski podczas składania autografu.