Autor z Dyrektorem KBP Dariuszem Pawlikowskim

26 stycznia 2022 roku, w sali kinowej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej odbyła się promocja wydawnictwa pt. "Wołyniacy. Jedno życie", autorstwa Jana Kuriaty.

Podczas rozmowy z Dyrektorem KBP, Dariuszem Pawlikowskim  Autor opowiadał o losach swojej rodziny, które wiodły od wołyńskiej wsi Rudnia Łęczyńska poprzez Dolny Śląsk aż po Pomorze Środkowe, poczynając od lat trzydziestych XX wieku, a kończąc na początku XXI wieku. Nie zabrakło dyskusji o sąsiedzkich relacjach polsko-ukraińsko-żydowskich oraz podkreślonej przez Autora potrzeby akceptacji różnorodności we współczesnym społeczeństwie.

Jan Kuriata - urodzony w 1958 roku we Wrocławiu, doktor nauk humanistycznych, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie. Autor trzech tomików wierszy i opowiadań. W 1995 roku wydana została we Francji jego powieść dla młodzieży "Berlin Express" (wyd. Bayard Presse), a w 2019 roku w koszalińskim Teatrze Propozycji "Dialog" można było obejrzeć inscenizację jego opowiadania "Kłamstwo" (w reż. M. Kroma).

Wszystkim bardzo dziękujemy za przybycie i zainteresowanie wydarzeniem. Serdecznie zapraszamy na kolejne!

Autor z Dyrektorem KBP Dariuszem Pawlikowskim
Wspólne zdjęcie