Krystyna Pilecka zapowiada występ muzyczny.

8 sierpnia 2022r. na tarasie "Pod Bookiem" Koszalińskiej Biblioteki Publicznej wystąpili członkowie Krajowego Bractwa Literackiego SPK w Koszalinie. Artyści przygotowali program poetycko-muzyczny, którego tematem przewodnim było lato. Pod hasłem "Wiersz na lato... Przytul wiersz - on zawsze coś ci powie" kryło się wszystko, co pozytywnie i inspirująco wpływa na koszalińskich poetów - od spacerów nad morzem po górskie wycieczki, przez czerwcowy rozkwit zieleni, piękno kwiatów i smak soczystych, letnich owoców. To wszystko mogliśmy usłyszeć nie tylko w poezji płynącej z głębi serca i doświadczeń, ale także w pięknie dobranych i zaprezentowanych utworach muzycznych.

Podczas wydarzenia wysłuchaliśmy autorskich wierszy Stanisławy Schreuder, Jana Wiśniewskiego, Kazimierza Gałkowskiego, Krystyny Pileckiej, Grażyny Piekarewicz, Ludmiły Raźniak oraz Wandy Kamyk. Każdy z wykonawców przedstawił nastrojowe utwory, które idealnie wpisały się letnią atmosferę na tarasie "Pod Bookiem". Poezja wzbogacona była oprawą muzyczną przygotowaną przez Wacława Nowickiego i Andrzeja Pitaka.

Z wielką przyjemnością po raz kolejny gościliśmy Krajowe Bractwo Literackie w naszej bibliotece. Wszystkim uczestnikom wydarzenia dziękujemy za udział i już teraz zapraszamy na następne spotkania organizowane przez KBP!

Dyrektor Dariusz Pawlikowski wita gości.
Prowadząca Krystyna Pilecka wita gości.
Publiczność na spotkaniu.
Występ muzyczny Wacława Nowickiego i Bogumiły Wasilewskiej.
Członek Krajowego Bractwa Literackiego podczas prezentacji wiersza.
Stanisława Schreuder podczas prezentacji wiersza.
Jan Wiśniewski i Krystyna Pilecka.
Członkini Karajowego Bractwa Literackiego podczas prezentacji wiersza.