Koszalińska Biblioteka Publiczna oraz koszaliński oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci zapraszają na konferencję pt. „Jak skutecznie przeciwdziałać przemocy wobec dzieci i młodzieży?”, która odbędzie się 29 listopada 2023 r. w godzinach 10.00-14.00 w sali kinowej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej przy placu Polonii 1 w Koszalinie.

Uzupełnieniem wydarzenia będzie spotkanie autorskie z dr. Markiem Michalakiem, autorem poczytnych książek dla dzieci, pełniącym w latach 2008–2018 funkcję Rzecznika Praw Dziecka. Spotkanie, które poprowadzi Piotr Pawłowski rozpocznie się o godz. 17.00 w sali kinowej KBP. Podczas wydarzenia będzie możliwość zakupu najnowszej książki autora.

Serdecznie zapraszamy!

Program konferencji:

9.30-10.00 – rejestracja uczestniczek i uczestników

10.00-12.00 – pierwsza część wystąpień

12.00-12.30 – przerwa kawowa

12.30-14.00 – druga część wystąpień

W programie znajdzie się sześć 30-minutowych wystąpień, poniżej lista prelegentów:

Dr Izabela Ciuńczyk – psychiatra, psychoterapeuta, dyrektor Centrum Zdrowia Psychicznego Medison w Koszalinie. Prezes Stowarzyszenia Centrów Zdrowia Psychicznego. Promotor ogólnodostępności opieki specjalistycznej dla wszystkich osób w każdym wieku doświadczających kryzysu psychicznego.

Bernadetta Jabłońska – psycholog, seksuolog. Zajmuje się terapią małżeńską, rodzinną i psychoseksualną, diagnozą i terapią ofiar przemocy seksualnej, problemami seksualności dzieci, młodzieży, osób z niepełnosprawnościami. Prowadzi Ośrodek Konsultacyjno-Edukacyjny i Wsparcia Rodziny.

Anna Jastrzębska – pedagog, psycholog, ratownik. Prezes Fundacji Fortior pomagającej mężczyznom – ofiarom przemocy seksualnej i ich rodzinom. Pracuje z osobami po zdarzeniach traumatycznych. Autorka projektu „Tato, dlaczego tak się martwisz?” oferującego dzieciom bajki terapeutyczne.

Dr Marek Michalak – pedagog specjalny, działacz społeczny i publicysta, doktor nauk społecznych, kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, w latach 2008–2018 Rzecznik Praw Dziecka. Autor książek, w tym poczytnych publikacji dla dzieci.

Jarosław Polanowski – prawnik, prokurator w stanie spoczynku, ekspert w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, prokurator apelacyjny delegowany do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, konsultant projektu nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy, szkoleniowiec.

Henryk Zabrocki – Kawaler Orderu Uśmiechu (2019). Długoletni prezes koszalińskiego oddziału TPD. Pedagog, doradca rodzinny, terapeuta i edukator certyfikowany przez Polskie Towarzystwo Zdrowia Seksualnego i Instytut Zdrowia Seksualnego. Trener rodzinnej opieki zastępczej i specjalista do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Konferencja zakończy się przyjęciem stanowiska wobec pytania ujętego w jej tytule.

Koszaliński oddział TPD przewiduje wydanie na przełomie roku książki z materiałami pokonferencyjnymi, dostępnej w wersji drukowanej i w wersji pdf – do pobrania ze strony tpd24.pl

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona. Uczestnicy otrzymają certyfikaty udziału.