Młodzież z Ukrainy gra w Blokusa z bibliotekarką Kasią.

29 lipca 2022r. w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z młodzieżą z Ukrainy, która przyjechała do Koszalina z Iwano-Frankiwska w ramach dwutygodniowych kolonii.

Młodzież miała okazję poznać nieznane czytelnikom zakamarki biblioteki, wysłuchać opowieści o tajnikach pracy bibliotekarza oraz zobaczyć wyjątkowe egzemplarze książek skryte głęboko w ciemności magazynu. Zainteresowaniem cieszył się również nasz stale rosnący dział z książkami w języku ukraińskim.

Wiele radości wzbudził mini-turniej gier planszowych – goście zmierzyli się z takimi grami jak Mistakos, Blokus czy Spaghetti.

Uwieńczeniem wspólnego poranka był seans filmu "Kupiliśmy zoo" w wersji ukraińskiej.

Cieszymy się, że mogliśmy pozwolić dzieciom na kilka chwil beztroskiej zabawy i wierzymy, że pewnego dnia odwiedzą nas ponownie.

Młodzież z Ukrainy podczas oprowadzania po bibliotece.
Młodzież z Ukrainy gra w Spaghetti z bibliotekarką Kamilą.
Młodzież z Ukrainy gra w Mistakos z bibliotekarkami Bogusią i Olą.
Turniej gier planszowych.