Logo Koszalińskiej Biblioteki Publicznej

W odpowiedzi na artykuł red. Joanny Krężelewskiej pt. „Żałobą popierają protesty”, który ukazał się 12 września br. w „Głosie Koszalińskim”, informuję, że dyrekcja KBP oraz Związki Zawodowe nie zostały poinformowane o przygotowanym przez część załogi poparciu ogólnopolskich protestów.

W artykule użyto sformułowania „Postulaty związkowców poparli pracownicy Koszalińskiej Biblioteki Publicznej”. Zaznaczam, że nie cała załoga, tylko część pracowników poparła te postulaty.

Ponadto informuję, że w KBP nie ma ani jednej osoby zatrudnionej na stałe, która zarabia najniższą krajową. Średnia płaca osoby zatrudnionej w wypożyczalni na stanowisku bibliotekarza wynosi 1.550 zł netto, a średnie wynagrodzenie w KBP wynosi 2.939 zł brutto.

Dyrektor Koszalińskiej Biblioteki Publicznej
Andrzej Ziemiński