Serdecznie zapraszamy wszystkie mieszkanki i wszystkich mieszkańców Koszalina do udziału w warsztatach artystycznych “Tu był kiedyś park” w ramach projektu „Pamięć miasta – Koszalin” prowadzonych przez Weronikę Teplicką – artystkę wizualną.

Artystka przeprowadzi działanie z zakresu szeroko rozumianej sztuki partycypacyjnej. Warsztaty rozpoczną się od rozmowy o historii Koszalina pamiętanej z perspektyw uczestniczek i uczestników warsztatów, dynamice zmian w mieście. Wspomnimy miejsca, których już nie ma, ale istnieją w naszych wspomnieniach, ponieważ były świadkami ważnych wydarzeń w naszym życiu.

Uczestniczki i uczestnicy warsztatów wykonają obrazy inspirowane dawnymi i aktualnymi mapami Koszalina wyznaczając swoje trasy spacerów, miejsca spotkań, miejsca zupełnie nieznane i te dobrze znane. Malować będziemy igłą i nicią, ale nie trzeba być biegłym w tej technice. Wykonane prace posłużą do stworzenia wielkoformatowych obrazów.

Spotkanie na warsztatach i uczestnictwo w tworzeniu obiektów sztuki stanie się pretekstem do spotkania i nawiązania obopólnych relacji. Zwieńczeniem projektu będzie pokaz powstałych prac w formie wernisażu i wystawy w Galerii Region w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.

Miejsce: Koszalińska Biblioteka Publiczna, pl. Polonii 1

Termin warsztatów: 25.06.2021 (sobota), godz. 11:00 – 13:00

Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Materiały zapewnia organizator.

Warsztaty są realizowane w ramach stypendium Prezydenta Miasta Koszalina.