Plakat promujący Tydzień Bibliotek 2020 trzymają od lewej: Z-ca dyrektora KBP, Beata Sawa-Jovanoska oraz dyrektor KBP, Dariusz Pawlikowski
Plakat promujący Tydzień Bibliotek 2020 trzymają od lewej: Z-ca dyrektora KBP, Beata Sawa-Jovanoska oraz dyrektor KBP, Dariusz Pawlikowski

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek - święto obchodzone od 1985 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich już za nami. Niestety 17. Tydzień Bibliotek, realizowany, jak co roku, przez biblioteki w całej Polsce w dniach 8-15 maja 2020 r., ze względu na zaistniałą sytuację, Koszalińska Biblioteka Publiczna świętowała razem z czytelnikami w przestrzeni wirtualnej.

Tegoroczne hasło obchodów brzmiało „Zasmakuj w bibliotece”, a jego autor Mariusz Nakielny, starszy kustosz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni przedstawiał je w ten oto sposób : „Zasmakuj w bibliotece, bo książką warto się delektować, smakujmy słowa, ciągle i wciąż od nowa. Korzystajmy z kalejdoskopu ofert dla naszych najważniejszych gości – Czytelników, by każdy z nich znalazł w bibliotece łakomy literacki kąsek. To dla was entuzjastów literatury i kultury jesteśmy”.

- W dniach 9-10 maja Koszalińska Biblioteka Publiczna zabrała swoich miłośników na wirtualną wycieczkę do Czytelni Regionalnej KBP, gdzie bibliotekarze Działu Informacyjno-Bibliogragicznego: Anna Wieczorek i Leszek Laskowski prezentowali niezwykły zbiór dokumentów życia społecznego dotyczących Centralnych Dożynek '75 w Koszalinie. Film ten dostępny jest tutaj.

- W poniedziałek (12 maja od godz. 18.00) w przestrzeni wirtualnej YouTube KBP pojawiło się spotkanie autorskie podczas, którego Magda Omilianowicz, autorka książki „Mistrzynie kamuflażu. Jak piją Polki”, w rozmowie Ireną Śliwińską, psycholożką kliniczną, rozmawiała na temat alkoholizmu wśród kobiet.

- Dziękujemy Czytelnikom, którzy wzięli udział w konkursie KARTKA DLA BIBLIOTEKARZA. Wasze prace plastyczne i wiersze, były dla nas niezwykle radosną niespodzianką.

Dziękujemy, że byliście z nami!