Tydzień Edukacji Globalnej w KBP

Już 18 listopada rusza w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej Tydzień Edukacji Globalnej! Koszalińska biblioteka przyłącza się po raz drugi do tych corocznych międzynarodowych obchodów.

Tydzień Edukacji Globalnej, obchodzony od 15 lat, ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństw europejskich na konieczność prowadzenia edukacji o sprawach globalnych poprzez intensywne, systematyczne działania skierowane do konkretnych społeczności lokalnych.

Ideą Tygodnia jest zapoznanie ludzi z wyzwaniami i problemami współczesnego świata, kształtowanie wśród młodzieży postaw sprzyjających ich rozwiązywaniu, respektujących różnorodność kulturową. Obchody TEG mają przyczynić się do pobudzenia aktywności na rzecz bardziej sprawiedliwego świata, uświadomić odpowiedzialność za własne działania.

Podczas trwania TEG chcemy przypominać o współzależnościach pomiędzy nami i mieszkańcami mniej rozwiniętych obszarów globu, jednocześnie pokazywać problemy wspólne dla całej ludzkości i zachęcać do szukania konkretnych rozwiązań.

Tydzień Edukacji Globalnej w KBP będzie trwał od 18 do 25 listopada. Zapraszamy do Informatorium w budynku głównym i zapoznania się z wystawą książek nawiązujących do hasła tegorocznej edycji: "WYBIERZ ZRÓWNOWAŻONY STYL ŻYCIA!". Poprzez lekturę podpowiemy, jak zmienić swoje nawyki i wybory.