Temat ochrony pszczół i innych zapylaczy jest w ostatnich latach niezwykle popularny, zarówno w mediach, jak i literaturze. Wielką popularnością cieszą się książkowe bestsellery „Historia pszczół” Mai Lunde i „Pszczoły” Piotra Sochy poruszające temat fizjologii tych owadów oraz niebezpieczeństwa ich wyginięcia. Książki te posłużyły za inspirację do powstania pomysłu, żeby u progu zimy, wrócić do letnich „klimatów” i spotkać się z pszczołami.
W związku z tym serdecznie zapraszamy w dniu 8 grudnia na wydarzenie organizowane w ramach projektu „Start-Up Kultura 2018” - „Ul pełen kultury, czyli jesienne spotkanie z pszczołami”.

Program:
10:00 - projekcja filmu animowanego „Pszczółka Maja. Film” (2014), sala kinowa
UWAGA! W związku z dużym zainteresowaniem filmem przygotowaliśmy 100 wejściówek. Można je zdobyć w budynku głównym KBP w wypożyczalni.
12:00 - rozdanie nagród w konkursie plastycznym „W pszczelim królestwie”, sala kinowa
12:30 - spotkanie z Justyną Kierat (Pod kreską), autorką książki „Pszczoły miodne i niemiodne”, sala kinowa
13:30- 15:30 - warsztaty budowania hostelu dla owadów zapylających z Greenpeace, Galeria Region

Ponadto: wystawa prac plastycznych „W pszczelim królestwie”, warsztaty plastyczne (prowadzone przez wolontariuszy z Plastyk - ZSP im. Wł.Hasiora Koszalin), stoisko pszczelarskie.

Dziękujemy za współorganizację wydarzenia Aresztowi Śledczemu w Koszalinie oraz Zespołowi Szkół Plastycznych im. Wł. Hasiora w Koszalinie.