Z radością informujemy, że od 4 maja Koszalińska Biblioteka Publiczna, budynek główny i filie, zostaną otwarte dla naszych czytelniczek i czytelników. Pamiętając jednak o wciąż istniejącym zagrożeniu epidemiologicznym, wprowadziliśmy zasady korzystania z naszych placówek, które pomogą nam wszystkim zachować bezpieczeństwo.

1. Biblioteka będzie funkcjonowała wyłącznie jako wypożyczalnia.

2. W bibliotece może przebywać maksymalnie jeden czytelnik na stanowisko obsługi. Pozostali czytelnicy proszeni będą o czekanie na zewnątrz naszych agend, w bezpiecznej od siebie odległości.

Ilość czytelników, którzy będą mogli korzystać jednocześnie z bibliotek to:
- budynek główny – trzy osoby,
- filie 6, 8, 9 – dwie osoby
- filie 1, 3, 4 , 5, 11, 12, 15 – jedna osoba

3. Czytelnik wchodzący do biblioteki ma obowiązek noszenia maseczki i zdezynfekowania rąk.

4. Czytelnie i stanowiska komputerowe nie będą udostępniane dla czytelników. Nie ma możliwości wypożyczenia czasopism.

5. Czytelnicy nie mają wolnego dostępu do półek, zbiory biblioteczne podaje wyłącznie bibliotekarz.

6. Wszystkie książki zwrócone przez czytelników poddawane są kwarantannie. Sprawi to, że nasze zbiory będą całkowicie bezpieczne.

7. Zachęcamy czytelników do składania zamówień na zbiory biblioteczne: elektronicznych - przez swoje konto czytelnika online lub za pomocą maila oraz telefonicznych. Usprawni to obsługę (będzie szybciej i bezpieczniej).

8. W filiach bibliotecznych godziny otwarcia pozostają bez zmian, jednak będzie obowiązywała 30 min. przerwa przeznaczona na dezynfekcję, w czasie której biblioteka będzie nieczynna.

- Filie nr 5 i nr 8:
- poniedziałek w godz. 13.00 – 13.30
- wtorek – piątek w godz. 15.00 – 15.30.

- Filie nr 1, 3, 4, 6, 9, 11, 12, 15:
- poniedziałek, wtorek w godz. 13.00 – 13.30
- środa – piątek w godz. 15.00 – 15.30.

9. Zmienione zostaną godziny otwarcia Biblioteki Głównej przy placu Polonii:
- poniedziałek, sobota 9:00-15:00,
- wtorek-piątek 11:00-19:00

10. Wszystkie wydarzenia kulturalne zostają zawieszone do odwołania.

Podjęte ograniczenia, które są niezbędne ze względów bezpieczeństwa, mogą wydłużyć czas obsługi czytelników. Dlatego prosimy Państwa o wyrozumiałość, cierpliwość oraz dostosowanie się do nowych zasad.