Warsztaty bibliotekarzy

W dniach, 30 listopada i 1 grudnia 2009 r. w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyły się warsztaty form pracy z seniorami dla bibliotekarzy Koszalina i powiatu koszalińskiego pt. „Edukacja osób w okresie późnej dorosłości – propozycje rozwiązań”. Warsztaty przeprowadziła mgr Joanna Golonka z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Szkolenie było odpowiedzią na zapotrzebowanie bibliotekarzy na przedstawienie możliwości działań animacyjnych skierowanych do starszych czytelników. Formy pracy z dziećmi i młodzieżą w bibliotekach są bardzo dobrze rozpoznane a literatura na ten temat bogata. Natomiast  na temat czytelnictwa i potrzeb seniorów, mimo, że są liczną grupą czytelników, dotychczas niewiele  się  mówiło. W dobie starzejącego się gwałtownie społeczeństwa oferta dla osób znajdujących się w okresie późnej dorosłości stała się pilną potrzebą. W bibliotekach koszalińskich inicjujemy różnorodne działania na rzecz starszych czytelników, między innymi organizowane są kursy komputerowe, nauka angielskiego dla czytelników 50+. Liczymy, że treści i pomysły przedstawione w czasie warsztatów „Edukacja osób w okresie późnej dorosłości – propozycje rozwiązań” przyczynią się do wzbogacenia oferty Koszalińskiej Biblioteki Publicznej i bibliotek powiatu koszalińskiego skierowanej do czytelników 50+.

Małgorzata Zychowicz

Warsztaty bibliotekarzy