W dniach od 4 lipca 2017 r. do 7 lipca 2017r. w bibliotekach powiatu koszalińskiego (Będzino, Biesiekierz, Bobolice, Manowo, Polanów, Sianów, Świeszyno) oraz w Filii nr 1 Koszalińskiej Biblioteki Publicznej (ul. Wenedów 24B/8) odbędą się warsztaty literackie, które poprowadzi autorka książek dla młodzieży Małgorzata Karolina Piekarska. Dzieci i młodzież z powiatu koszalińskiego stworzą wspólnie fabułę do komiksu opowiadającego o przygodach bohatera znanego z książek Alfreda Szklarskiego - Tomka, pt. ,,Tomek i tajemnica zaginionego pomnika”. Spotkania te odbywają się w ramach projektu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2017 r. ,,Tomek i tajemnica zaginionego pomnika (cykl imprez promujących twórczość A. Szklarskiego w 105. rocznicę jego urodzin)’’.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”