Grafika promująca Weekend Seniora z Kulturą

Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza seniorów do udziału w akcji Weekend Seniora z Kulturą, której pomysłodawcą jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach wydarzenia w budynku głównym KBP przy placu Polonii 1 w dniu 30 września 2023 r. (sobota) na seniorów będzie czekał szereg atrakcji przygotowanych przez bibliotekarki i bibliotekarzy 🙂

W programie:

- godz. 9.00 - oprowadzenie po budynku głównym biblioteki (w tym zwiedzanie magazynów),

- godz. 10.00 - prezentacja pt. "Szymborska bez przesady"

- godz. 11.30 - projekcja filmu-niespodzianki (sala kinowa KBP).

dodatkową atrakcją będzie możliwość wzięcia udziału w 31. Giełdzie Płytowej GraMuzyka

Spotkanie prezentujące życie i twórczość Wisławy Szymborskiej będzie obfitowało w zabawne anegdoty i opowieści o drodze twórczej noblistki, która słynęła z dowcipu, ironii i głębokiego współczucia dla świata.

Podczas wykładu zaprezentowane będą fragmenty twórczości Szymborskiej – zarówno te poważne, jak i żartobliwe - limeryki, lepieje czy odwódki. Wspólnie przyjrzymy się również własnoręcznie robionym wyklejankom, które poetka z wielkim zapałem wysyłała do swoich przyjaciół.

To spotkanie jest dla Ciebie, jeśli:

interesuje Cię historia stojąca za wierszem „Kot w pustym mieszkaniu” ;

chcesz dowiedzieć się więcej o jej romansie z komunizmem i jego konsekwencjach ;

nie wiesz z czym wiązało się jej zamiłowanie do kiczu i bibelotów ;

zastanawiasz się czym była „tragedia sztokholmska” ;

chcesz wiedzieć co stoi za jej osobliwą miłością do znaków zapytania.

Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy, które przyjmujemy pod nr tel. (94) 348-15-64 lub osobiście w Czytelni Regionalnej KBP.
W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod nr (94) 348-15-64.