XI powiatowa dziecięca sesja naukowa

W Koszalińskiej Bibliotece Publicznej, 2 kwietnia 2014 o godz. 10.00 odbędzie się już XI powiatowa dziecięca sesja naukowa pt. „Znacie, to posłuchajcie – życie i twórczość Janiny Porazińskiej". Sesja ta jest organizowana co roku dla uczczenia Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci obchodzonego od 1967 r. w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena, jednego z najsłynniejszych bajkopisarzy. Będzie ona podsumowaniem powiatowego konkursu plastycznego „Ilustrujemy utwory Janiny Porazińskiej", na który nadesłano 251 prac z Koszalina i powiatu koszalińskiego. Najwięcej z Sianowa i okolic aż 67! Ponadto z Nacławia, Sarbinowa, Konikowa, Dobrzycy, Tymienia, Świemina, Bonina, Zegrza Pomorskiego i Koszalina, ze Szkoły Podstawowej nr 1, nr 10, nr 14, z „Naszej Szkoły" oraz filii bibliotecznych nr 3 i 11 Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.

W czasie tej imprezy mali profesorowie przedstawiają referaty zgromadzonej publiczności dziecięcej. W tym roku będzie można wysłuchać wykładów o tajemniczo i całkiem zwyczajnie brzmiących tytułach: „O kozie, co umiaru nie miała w kłamstwie", „O nieprzewidzianych skutkach kichania", „Biografia niezwykła Janiny Porazińskiej", „Srebrna kaletka", „Bajki".

Konferencję poprowadzi pani rektor Uniwersytetu Latającego Martyna Kaczmarek z Mielna, a wystąpią: prof. Życiowych dróg – Weronika Olesiak z Rosnowa, prof. Magii stosowanej – Patrycja Sawicka ze Świemina, prof. Zoologii leśnej – Martyna Cyngiel ze Świeszyna, prof. Mijania się z prawdą – Daria Szatkowska ze Świeszyna, prof. Garncarstwa bajecznego – Jędrzej Markowski i na deser profesorowie Rzemiosła obuwniczego z Przedszkola „Motylek" z Lublina. Sesję uświetni obecność Joanny Olech – bardzo znanej pisarki książek dla dzieci.