Zakończenie zajęć terapeutycznych w KBP

26 czerwca o godz. 10.00 w sali kinowej KBP miało miejsce uroczyste zakończenie zajęć terapeutycznych, które są prowadzone w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej przez bibliotekarki Oddziału Zbiorów Audiowizualnych oraz Filii nr 9.

Uczestnikami zajęć prowadzonych w Budynku Głównym KBP oraz w Filii nr 9 są dzieci i młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koszalinie, grupa młodzieżowa "Integracja" Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych "IKAR", dzieci i młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Warninie, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej Nr 2 w Koszalinie. Dzieci i młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koszalinie najdłużej, bo już kilkanaście lat, uczestniczą w zajęciach terapeutycznych prowadzonych w naszej Bibliotece. Ze wspólnego pomysłu zrodził się napisany przez nauczycielkę tego Ośrodka program "Innowacja pedagogiczna", przeznaczony do realizacji w gimnazjum dla dzieci upośledzonych umysłowo w stopniu umiarkowanym i znacznym.

Młodzież kończąca kolejny rok zajęć miała okazję obejrzeć występ grupy uczniów z Zespołu Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz. Sami uczestnicy terapeutycznych spotkań w KBP przygotowali pokaz wybranych bajek w formie muzyczno-teatralnej. Atmosfera była znakomita.

Zakończenie zajęć terapeutycznych w KBP