Zwycięskie logo autorstwa Grzegorza Borowieckiego, ucznia Szkoły Podstawowej w Tymieniu

Komenda Miejska Policji w Koszalinie realizuje autorski projekt związany z zapobieganiem nietolerancji i agresji wśród dzieci i młodzieży pt. „TAKI JAK JA”.

Spotkanie edukacyjne skierowane głównie do uczniów klas siódmych szkół podstawowych z terenu miasta i powiatu koszalińskiego, połączone z finałem konkursu na projekt loga ogłoszonego w ramach programu, odbędzie się 12 lutego o godz. 11.00 w sali kinowej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.

Celem programu jest edukacja młodzieży uczęszczającej do siódmych klas szkół podstawowych w zakresie szeroko pojętej tolerancji. Głównym założeniem programu „TAKI JAK JA” jest podnoszenie świadomości młodych ludzi w zakresie akceptacji odmienności tak, aby w przyszłości ograniczyć ilość zachowań agresywnych spowodowanych brakiem tolerancji a co za tym idzie czynów karalnych i skali demoralizacji. Realizacja jego założeń opiera się na przełamywaniu stereotypów, przedstawieniu przykładów negatywnych skutków różnego typu uprzedzeń, szerzeniu wiedzy o odpowiedzialności karnej oraz przybliżeniu sytuacji osób bezdomnych czy niepełnosprawnych, co kształtuje w młodym człowieku umiejętności potrzebne do życia w zróżnicowanym społeczeństwie.
Edukacja młodzieży w tym zakresie jest konieczna, uzasadniona potrzebami wciąż zmieniającego się i zróżnicowanego pod wieloma względami społeczeństwa.

Komenda Miejska Policji w Koszalinie ogłosiła konkurs na projekt loga programu, który zostanie przedstawiony na 40- stu koszulkach oraz materiałach promocyjnych. Cele konkursu to: propagowanie postawy tolerancji wobec innych ludzi, przełamywanie stereotypów dotyczących ludzi bezdomnych, niepełnosprawnych, obcokrajowców itp., kształtowanie pozytywnych wzorów i postaw w zakresie unikania zagrożeń. Współorganizatorami konkursu są Koszalińska Biblioteka Publiczna oraz Klub AZS Koszalin.