Zapraszamy wszystkie bibliotekarki i bibliotekarzy do udziału w IV Forum Bibliotekarzy Pomorza Zachodniego - „Organizacja pozarządowa przy bibliotece”, które odbędzie się 06.06.2019 r. o godz. 10:00 w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.

Zarząd Zachodniopomorskiego Okręgu SBP w 2019 r. - 4 czerwca w Szczecinie, a 6 czerwca w Koszalinie - organizuje IV Forum Bibliotekarzy Pomorza Zachodniego. Tym razem tematem będzie działalność organizacji pozarządowych (NGO) przy bibliotekach. Intencją organizatorów jest ukazanie możliwości współpracy bibliotek z NGOsami, która wypełniania luki instytucjonalne, a co więcej - pozwala na realizację własnych pomysłów, rozwój współpracy i uzyskanie wsparcia w pozyskiwaniu funduszy.

Biblioteki jako miejsca, w których toczy się życie kulturalne lokalnej społeczności, stanowią naturalną przestrzeń współpracy z organizacjami pozarządowymi. Natomiast bibliotekarze, w których gestii leżą nie tylko zadania związane z książką, ale także doradztwo, edukacja, rozpoznawanie potrzeb społeczności - w sposób naturalny wypełniają rolę animatorów społecznych.

Nasze Forum ma na celu pokazanie narzędzi, dzięki którym możliwe będzie realizowanie wielu różnych projektów i pozyskanie na nie wsparcia finansowego.

UWAGA! Rejestracja na Forum jest obowiązkowa i trwa do 31 maja 2019 r.
REJESTRACJA: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc5jKct8QFqjuxNP_S5xA6xTxm7bWRYviNhZjCDJtbEszbRwg/viewform

Zapraszamy bibliotekarzy Pomorza Zachodniego do udziału w Forum!

Szczegółowe informacje znajdują się tutaj:

PROGRAM IV Forum Bibliotekarzy Pomorza Zachodniego - „Organizacja pozarządowa przy bibliotece”