Bronka Nowicka w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej

16 listopada o godzinie 17.00 w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie autorskie z Bronką Nowicką, laureatką tegorocznej Nagrody Literackiej „Nike", połączone z promocją książki Nakarmić kamień.

Poetka, scenarzystka, reżyserka teatralna i telewizyjna urodziła się 17 listopada 1974 roku w Radomsku. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Jej myśleniem i odczuwaniem rządzi wyobraźnia filmowo-plastyczna, która jest nastawiona na zmysłowo-materialną stronę rzeczywistości, czego egzemplifikacją jest Nakarmić kamień. Książka, oprócz Nagrody "Nike", otrzymała również III nagrodę w XII Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Złoty Środek Poezji" Kutno 2016 na najlepszy debiut książkowy roku 2015.

Zapraszamy!