Vincent V. Severski przy stole w trakcie spotkania w KBP, po prawej stronie zdjęcia widnieje plakat promujący spotkanie.

W dniu 7 marca gościem Koszalińskiej Biblioteki Publicznej był Vincent V. Severski, autor bestsellerowej tetralogii szpiegowskiej „Nielegalni”, „Niewierni”, „Nieśmiertelni”, „Niepokorni” oraz powieści „Zamęt”, która otrzymała nominację Empik do bestsellera roku 2018 w kategorii literatura polska. Były oficer wywiadu PRL i RP, działający przez 26 lat pod przybraną tożsamością, który realizował zadania na Wschodzie, Azji, Bliskim Wschodzie, Afryce i Europie i odbył około 140 misji w blisko 50 krajach, opowiedział zebranym m.in. o tym jak i dlaczego zajął się pisarstwem. Wyjaśnił dlaczego został szpiegiem, przybliżył historię pochodzenia jego pseudonimu oraz odniósł się do fabuły napisanych przez siebie książek. Sala kinowa koszalińskiej biblioteki pękała w szwach, a miłośnicy książek autora byli w wyśmienitych humorach. Spotkanie poprowadził dziennikarz Piotr Pawłowski.

Od lewej: Z-ca dyrektora KBP Beata Sawa-Jovanoska otwiera spotkanie, Vincent V. Severski, prowadzący spotkanie Piotr Pawłowski.
Publiczność zgromadzona na spotkaniu z Vincentem V. Severskim
Przy stoliku na fotelach siedzą, od lewej: Vincent V. Severski oraz prowadzący spotkanie Piotr Pawłowski
Publiczność zgromadzona na spotkaniu z Vincentem V. Severskim, w głębi widać autora i prowadzącego
Od lewej: Vincent V. Severski, Piotr Pawłowski, przed nimi zgromadzona publiczność