Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie wokół pierwszej książki Katarzyny Bellingham, specjalistki numer 1 od ogrodów ekologicznych w Polsce.

24 sierpnia 2023 o godz. 17.00 na tarasie "Pod Bookiem" Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.

Kto ogród ma lub o nim marzy - pewnie już zna Katarzynę. Od lat dzieli się swoją ogrodową pasją w mediach społecznościowych, w prasie, na warsztatach. Kto jeszcze nie zna – będzie oczarowany jej entuzjazmem, swobodą i wiedzą o uprawie ogrodu w zgodzie z naturą.

W książce „Ogród Bellingham” autorka zaprasza czytelników do swojej zielonej oazy, pokazuje krok po kroku jak założyć i uprawiać ogród w zgodzie z rytmami natury, jak rozumieć przyrodę, żeby mądrze pomagać roślinom rosnąć, nie niszcząc przy tym środowiska naturalnego.

Katarzyna Bellingham - projektantka zieleni, właścicielka ekologicznego pokazowego ogrodu w Zgorzałem na Kaszubach. Doświadczenie i wiedzę zdobywała w Anglii: w przyzamkowych ogrodach w średniowiecznym Hever Castle w hrabstwie Kent, w Hadlow College w Hrabstwie Kent na kierunku Ogrodnictwo profesjonalne oraz Historia ogrodów, a także w ogrodzie ekologicznym angielskiej organizacji Ogrodów Ekologicznych „Garden Organic”, której patronem jest król Karol III. Kolejnym etapem doskonalenia zawodowego była praca w prywatnym ogrodzie, wówczas jeszcze Księcia Karola przy jego rezydencji w Highgrove. Od lat dzieli się wiedzą na temat ogrodnictwa na łamach prasy, we vlogach na kanale YT,  w podcastach „Naturalnie o ogrodach” nagrywanych z Jackiem Naliwajkiem, w audycjach radiowych i programach telewizyjnych „Grunt to ogród”.