Zdjęcie przedstawia Marcina Kostrzyńskiego, który leży na trawie z zaprzyjaźnionym dzikiem

Koszalińska Biblioteka Publiczna Filia nr 9 zaprasza serdecznie na otwarcie zrewitalizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego ogrodu pn. „Nasz wspólny park”.
Wydarzeniu towarzyszyć będzie spotkanie autorskie z „Marcinem z Lasu” Kostrzyńskim.
Zapraszamy 7 lipca, o godz. 17:00 do ogrodu Filii nr 9, przy ul. Struga 5.

Marcin Kostrzyński - leśnik, filmowiec, obserwator dzikiego życia i obrońca praw zwierząt. Jest popularyzatorem wiedzy o przyrodzie i ochronie dzikich zwierząt. Prowadzi swój kanał na YouTube – „Marcin z Lasu", na którym publikuje unikalne nagrania z życia zwierząt. Uczestniczył w wielu programach telewizyjnych i nagraniach popularyzujących wiedzę przyrodniczą, zaczynając od „Teleranka”, w połowie lat dziewięćdziesiątych, przez teleturnieje studyjne dla dzieci ,,Król zwierząt”, „W koło natury”, po cykl „Dzika Polska”. Autor książek m.in. „Puszcza”, „Gawędy o wilkach i innych zwierzętach”.

Wydarzenie będzie okazją do rozejrzenia się po ogrodzie, który dzięki głosom koszalinianek i koszalinian przeszedł metamorfozę. Wykonane zostały nowe alejki, zadbano o zieleń, powstała również łąka kwietna, mural i mini plaża.

Bardzo dziękujemy pomysłodawczyni tego projektu Katarzynie Czarkowskiej za pomysł i zarażenie nim mieszkańców Osiedla Wspólny Dom, którzy tak licznie na niego głosowali. Teraz pozostaje nam wspólnie cieszyć się tym pięknym miejscem.

Drzewo znajdujące się w ogrodzie Filii 9
Odświeżona elewacja, z nowym muralem autorstwa M. Mazurkiewicza