Grafika przedstawia kolaż zdjęć z archiwum rodziny Bojar-Fijałkowskich, na pierwszym planie grafiki znajduje się okładka książki, która promowana będzie podczas spotkania. Po prawej stronie okładki widnieje ilustracja dziecięca przedstawiająca karzełka.

Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza na promocję książki autorstwa Anny Bojar-Fijałkowskiej pt. „GRACJAN BOJAR-FIJAŁKOWSKI (1912-1984) - ŻOŁNIERZ, LITERAT, SPOŁECZNIK. BIOGRAFIA NIETUZINKOWA”, która odbędzie się 5 października 2023 o godz. 17:00 w sali kinowej KBP przy placu Polonii 1.

Promocja połączona będzie ze spotkaniem z Anną, Czesławem i Zbigniewem Bojar-Fijałkowskimi,które poprowadzi red. Joanna Wyrzykowska.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu promowanej książki, w cenie 30zł.

Gracjan Bojar-Fijałkowski(1912-1984) - żołnierz, literat, badacz przeszłości, publicysta i działacz zaangażowany społecznie, który swoim życiorysem udowodnił potrzebę poświęcenia Mu odrębnej, jednostkowej publikacji. Ta książka - w zamyśle - ma być rodzajem laudacji, wyrazem poważania, szacunku i podziwu dla osoby wyjątkowej, a także po prostu - dla Ojca. Powstała też z dumy ze Stryjów, których w tej monografii również objęłam przestrzenią pamięci. Nieczęsto bowiem zdarzają się w jednej rodzinie tak zasłużone osoby. - Anna Bojar- Fijałkowska