Grafika promująca spotkanie autorskie z Adamem Leszczyńskim

W ramach tegorocznych Dni Koszalina, Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z dr. Adamem Leszczyńskim, autorem książki "Ludowa historia Polski".

Spotkanie odbędzie się 25 maja o godz. 16:30 na scenie restauracji "Mozaika" na Rynku Staromiejskim. Rozmowę poprowadzi red. Piotr Pawłowski.

Spotkanie będzie częścią cyklu wydarzeń pt. Reymontada, zorganizowanych z okazji obchodów 100. rocznicy otrzymania Literackiej Nagrody Nobla przez Władysława Reymonta.

Adam Leszczyński jest polskim historykiem, socjologiem, dziennikarzem i publicystą, doktorem habilitowanym nauk społecznych, profesorem nadzwyczajnym w SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym, wcześniej w Instytucie Studiów Politycznych PAN, członkiem zespołu „Krytyki Politycznej” oraz współzałożyciel OKO.press. Pisze artykuły naukowe, historyczne i socjologiczne oraz reportaże (m.in. z Etiopii, Boliwii i Malawi). Współpracował z „Newsweekiem”, „Polityką”, „Przekrojem”, „ResPubliką Nową”, „Wiedzą i Życiem” i „National Geographic”.Jest laureat licznych stypendiów i nagród, m.in. Fundacji Kultury, Ministra Edukacji Narodowej, Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Stypendystą tygodnika „Polityka”.Od 11 kwietnia 2024 jest p.o. dyrektora Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego.