Danuta Rogalska w trakcie spotkania

6 października 2021 w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Danutą Rogalską. Autorka opowiadała o swojej książce „Oni i ja. Najwybitniejsi w moim życiu”, która jest zbiorem opowieści z życia koszalinianki. Większość książki poświęciła na opisanie swoich relacji z licznym gronem aktorów warszawskich. Na końcu pojawiła się też część, w której to oni z serdecznością opisują ją.

Spotkanie przebiegło w bardzo ciepłej atmosferze, przede wszystkim dlatego, że odbyło się w rodzinnym mieście autorki. Pani Danuta ze wzruszeniem dzieliła się anegdotami związanymi ze sławnymi aktorami, ale też przyjaciółmi, którzy częściowo pojawili się na widowni. Upamiętniła również tych bliskich, z którymi współpracowała w przeszłości, a których nie ma już wśród nas. Opowiadając te historie pokazała drugą stronę postaci znanych z najpopularniejszych okładek. Przedstawiła wielkie sławy jako serdecznych przyjaciół, którzy zawsze mieli czas i chęci na edukowanie teatralne młodzieży. Z dużą grupą tych aktorów kontakt utrzymuje do dziś.

Bardzo cieszymy się z każdego kolejnego spotkania zorganizowanego w naszej bibliotece, dziękujemy za przybycie i zachęcamy do obserwowania najbliższych wydarzeń w KBP!

Beata Sawa-Jovanoska przedstawia autorkę - Danutę Rogalską
Ryszard Tarnowski wręcza Danucie Rogalskiej kwiaty w podziękowaniu za spotkanie
Danuta Rogalska składa autograf na egzemplarzu swojej książki