Jacek Karczewski

Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Jackiem Karczewskim - przyrodnikiem, aktywistą i upartym popularyzatorem Przyrody.

28 kwietnia 2023r. o godz. 17.00 w sali kinowej KBP przy placu Polonii 1.

Jacek Karczewski to człowiek, który ma odlot na punkcie ptaków. Zobacz ptaka. Opowieści po drodze, to jego najnowsza książka. Przed nią była Noc Sów. Opowieści z lasu i Jej Wysokość Gęś. Opowieści o ptakach. Jest częstym gościem programów i audycji radiowych poświęconych przyrodzie, autorem licznych publikacji i artykułów. Główny copywriter oraz autor większości wydawnictw Jestem na pTAK!, wcześniej Ptaki Polskie, stowarzyszenia którego był współzałożycielem i wieloletnim prezesem. Pomysłodawca większości realizowanych tam, nowatorskich projektów oraz towarzyszących im kreacji artystycznych, współpracuje również z organizacjami z poza Polski, m.in. z brytyjskim WWT (Wildfowl & Wetlands Trust) oraz Conservation Without Borders.