Grafika przedstawia okładkę książki Stanisławy Schreuder Morze Miłości oraz zdjęcie portretowe autorki

Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie ze Stanisławą Schreuder. Spotkanie połączone będzie z promocją debiutanckiej powieści autorki pt. "Morze miłości", której fragmenty czytać będzie Agnieszka Kowalska wraz z autorką. Dodatkowo spotkanie uświetni część muzyczna, w której wystąpi Krzysztof Szymanowski (akordeon) i uczniowie z ZSM. Na skrzypcach zagra Martyna Skuza (Canzonetta P.Czajkowskiego) i Irmina Baczkowska (A.Dvorak Koncert skrzypcowy a-moll op.53 cz.I), akompaniować im będzie Dorota Kuryło.

21 kwietnia 2022 o godz. 17.00 w sali spotkań KBP przy placu Polonii 1 w Koszalinie.

Stanisława Schreuder – urodziła się na Podlasiu, ukończyła studia humanistyczne w Krakowie, z zawodu nauczycielka, polonistka w szkołach średnich. Mieszkanka Koszalina od 1976 roku, z przerwą na pobyt w Holandii w latach 1990 – 2005. Współpracowała z Polsko-Holenderskim Stowarzyszeniem Kulturalnym, obecnie jest na emeryturze.

Wydała zbiory poezji dla dzieci i dla dorosłych. W swoich tomikach autorka słowem maluje świat dobra, miłości i podpowiada, że skuteczną receptą na przeciwności losu jest optymizm, pogoda ducha i wiara w swoje możliwości.