Na zdjęciu: Górski krajobraz w Nepalu. Licencja Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic

W ramach Tygodnia Bibliotek Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza w dniu 9 maja o godz. 17 00 na spotkanie z Iwoną Szelezińską, autorką książki „Kopnij piłkę ponad chmury. Reportaże z Nepalu”.

Autorka opowie o kraju położonym w Himalajach. Wciśniętym pomiędzy Indie i Chiny. Kraju, który w 80% pokrywają góry. Brak jest bieżącej wody, prądu, dróg, świadczeń emerytalnych, panuje ubóstwo. Jej reportaże mówią m.in. o sprzedaży kobiet do pracy w indyjskich domach publicznych, o dobieraniu małżeństw, o trzęsieniu ziemi z 2015 r., o ośrodku dla dzieci, których rodzice przebywają w więzieniu. Opisze Nepal, także jako miejsce spokoju, modlitwy i medytacji. Przedstawi młode pokolenie Nepalczyków innych niż ich rodzice: wykształconych, znających języki,  otwartych na nowe, mających jednak ogromny szacunek do swoich korzeni, tradycji,starszych ludzi i rodziny.

Iwona Szelezińska - ukończyła filologię indyjską i animację kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracuje jako pilotka wycieczek po Indiach, Turcji i Nepalu. . „Kopnij piłkę ponad chmury. Reportaże z Nepalu” to jej debiut książkowy.

Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjno-kinowej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej przy pl. Polonii 1.