Zdjęcie Piotra Andrusieczki

Stowarzyszenie "Majsternia" i Koszalińska Biblioteka Publiczna serdecznie zapraszają na spotkanie z Piotrem Andrusieczką - dziennikarzem, redaktorem naczelnym „Ukraińskiego Żurnału”, korespondentem „Gazety Wyborczej” w Ukrainie.

9 listopada 2022r. o godz. 17:00 w sali kinowej KBP, przy placu Polonii 1 w Koszalinie.

Spotkanie poprowadzi Dariusz Pawlikowski.

Piotr Andrusieczko (ur. 1971) – jest absolwentem w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a w 2003 roku uzyskał na Wydziale Historycznym UAM stopień doktora nauk humanistycznych. Od 2013 r. relacjonował dla polskich mediów wydarzenia w Ukrainie: na kijowskim Majdanie, na Krymie i w Donbasie. Od kwietnia 2014 r. jest korespondentem „Gazety Wyborczej” w Ukrainie. Od stycznia 2017 r. związany z grupą reporterską „Outriders”. Mieszka w Kijowie. Od 24 lutego relacjonuje rosyjską agresję w Ukrainie dla „Gazety Wyborczej”, „Outriders”, Tok.fm, TVN24. W konkursie Grand Press został wybrany Dziennikarzem Roku 2014.

Podczas wydarzenia Stowarzyszenie "Majsternia" będzie prowadziło zbiórkę datków na potrzeby walczących w Ukrainie.

Zapraszamy!