W dniu 7 lutego gościem Koszalińskiej Biblioteki Publicznej był podróżnik i autor książek - Robb Maciąg. Jego opowieści przyciągnęły do biblioteki prawdziwe tłumy gości. Autor podczas swojej prezentacji skupił się na Syrii, którą wraz z przyjaciółmi odwiedził podczas podróży rowerowej Jedwabnym Szlakiem. Robb opowiedział zebranym o tym co wyczytał z oczu Syryjczyków, opisał jaką tajemnicę pustynnego życia noszą w swych sercach oraz smak parzonej przez nich z pietyzmem herbaty. Bohater spotkania pt. „Uśmiechnięte oczy Syrii”, podkreślił, że autorami jego reportaży są dobrzy ludzie, których spotykał na swojej drodze.

Od lewej: Z-ca dyrektora KBP Beata Sawa-Jovanoska wita publiczność zgromadzoną na spotkaniu z Robbem Maciągiem, dalej stoi autor. Na pierwszym planie widoczna jest zgromadzona publiczność.
Robb Maciąg podczas spotkania pt. „Uśmiechnięte oczy Syrii”. W głębi widoczna prezentacja przygotowana przez autora. Na pierwszym planie zgromadzona jest publiczność.
Robb Maciąg rozdaje autografy po spotkaniu.