Logo Koszalińskiej Biblioteki Publicznej

Od dzisiaj w KBP można zwiedzać wystawę dot. K.I.Gałczyńskiego.

Jak mówi Anna Marcinek-Drozdalska, odpowiedzialna za ekspozycję: "Wystawa „Konstanty Ildefons Gałczyński 1905-1953" została zorganizowana w Galerii REGION Koszalińskiej Biblioteki Publicznej w związku z 60. rocznicą śmierci twórcy „Teatrzyku Zielona Gęś". Plansze obrazują koleje losu poety, które znalazły odbicie w wierszach Gałczyńskiego. Od wiersza o matce, przez utwory sławiące kolejne miejsca zamieszkania, wydarzenia rodzinne, losy wojenne aż po „Pieśni" i „Testament" poety".

Wystawa w Galerii REGION KBP przy pl. Polonii 1 jest dostępna w dniach 24 września - 15 października.

Zapraszamy wszystkich miłośników talentu Karakuliambro, a szczególnie młodzież, która przygotowuje się do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Konstantym Ildefonsie Gałczyńskim.