Plansze do wystawy: Polska wyprawa kajakowo-pontonowa „Grand Canyon Colorado 2013”

Galeria Region KBP zaprasza na wystawę pt. Polska wyprawa kajakowo-pontonowa „Grand Canyon Colorado 2013”. Jest ona  graficznym akcentem i uzupełnieniem atrakcji przygotowanych na czas Nocy w Bibliotece i będzie dostępna do 18 maja 2018 r.

W 1994 roku grupa polskich kajakarzy z krakowskiego klubu AKTK Bystrze z Akademii Górniczo-Hutniczej, przybyła do Stanów Zjednoczonych by spłynąć Grand Canyon Colorado. Nie posiadając wymaganego pozwolenia, spłynęli odcinki rzeki leżące poza granicami parku. Wyjechali z USA z silnym postanowieniem, że tu wrócą i zrealizują swoje marzenia. Po 19 latach oczekiwania na pozwolenie, w sierpniu 2013 zorganizowali samodzielny spływ, realizując swoje młodzieńcze pragnienie zobaczenia kanionu od środka, z poziomu rzeki. Była to pierwsza polska wyprawa kajakowa, która pokonała główny odcinek Grand Canyon Colorado.