Spotkanie z Nawrockim w KBP

28 maja o godz. 17.00 zapraszamy na wernisaż wystawy Roberta Nawrockiego oraz spotkanie z podróżnikiem do sali kinowej KBP przy pl. Polonii 1.

Robert Nawrocki - podróżnik z zamiłowania i z zawodu. Od 25 lat zwiedza różne zakątki świata. Był na wszystkich kontynentach, ale nigdy nie policzył do ilu krajów dotarł. W jednych spędził kilka godzin, w innych - nawet kilka tygodni. Paszport musi wymieniać co kilkanaście miesięcy, bo brakuje w nim stron na kolejne wizy.

Podróżuje sam, ale prowadzi też zorganizowane grupy. Wizytę w każdym kraju stara się połączyć z poznawaniem ludzi - ich zwyczajów, rytuałów i codzienności. Do Polski nie przywozi pamiątek. Ma za to bogatą kolekcję zdjęć i filmów. Z aparatem i z kamerą się nie rozstaje, bo - jak mówi - w każdym momencie można uchwycić ciekawą sytuację.

Zdjęcia i filmy Roberta Nawrockiego są prezentowane na antenie TV MAX w tworzonym wraz z Marcinem Napierałą programie "Światopodgląd". Od trzech lat opowiada widzom o swoich przygodach, odczuciach i wrażeniach z każdej podróży. Wystawa "Światopodgląd: W drodze" jest efektem popularności audycji.

"Światopodgląd: W drodze" to zbiór fotografii, które łączy w zasadzie jedno - są reporterskim zapisem zabawnych, czy też niecodziennych sytuacji, które często zaskakiwały ich autora w trakcie podróży po egzotycznych drogach. I choć zapewne większość przedstawionych scen budzi wesołość, to jednak Robert Nawrocki uważa, że nie w każdym przypadku tak powinno być...

Liczymy, że nasza wystawa zainspiruje Państwa do poznawania innych kultur, krajów i regionów, do poznawania ludzi nieodłącznie z nimi związanych.